Testy Antygenowe Szczecin 
ul. Pomorska 103 Szczecin
Tel. 794 673 770

Masz dodatni wynik testu na covid

Jak zwolnić się z izolacji? 
Ile trwa ile czasu trwa izolacja? 
Izolacja a kwarantanna? Czym się różnią. 

Powrót do strony głównej

Masz pozytywny wynik na COVID19

Zasady izolacji obowiązujące w Polsce.


Po wykonanym teście na covid stwierdzono u ciebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2 czyli masz dodatni wynik testu. To możesz zarażać, nawet jeśli nie masz żadnych objawów choroby, dlatego bezwzględnie pozostań w domu. 

Od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, podlegasz obowiązkowej izolacji przez 10 dni w warunkach domowych (chyba, że zostałeś skierowany do odbywania izolacji w izolatorium lub w ramach hospitalizacji). 

Informacja o tym, że jesteś objęty izolacją jest przetwarzana w systemie teleinformatycznym EWP. Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępni ją twojemu pracodawcy. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu informacja ta nie dotrze do pracodawcy, to w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia obowiązkowej izolacji, jesteś obowiązany złożyć pracodawcy albo podmiotowi obowiązanemu do wypłaty świadczenia pieniężnego z tytułu choroby pisemne oświadczenie potwierdzające odbycie izolacji lub kwarantanny.

Ważna informacja dla Twoich domowników:
Osoba współzamieszkująca z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 (pozytywny wynik testu) ma obowiązek poddania się kwarantannie od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu do 7 dni po zakończeniu izolacji osoby zakażonej czyli domownicy maja minimum 17 dni kwarantanny.  Objęcie tej osoby kwarantanną nie wymaga decyzji organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Kwarantanna nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID19.

Kontroluj swój stan zdrowia 
Jeśli nie masz objawów choroby, regularnie kontroluj swój stan zdrowia. Mierz temperaturę ciała oraz zwróć uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel), a także utratę węchu i smaku. 

Objawy choroby 
Jeśli masz objawy choroby, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Osoby zakażone koronawirusem zwykle mają: wysoką gorączkę,  kaszel, duszności, utratę węchu lub smaku. Rzadziej pojawiają się takie objawy, jak bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka. Jeżeli występują u ciebie duszności lub kłopoty z oddychaniem, zadzwoń niezwłocznie na numer 112 lub 999, aby uzyskać pomoc medyczną, i uprzedź, że masz POZYTYWNY wynik testu na COVID19. 

Jak długo trwa izolacja domowa? 
Izolacja w warunkach domowych zaczyna się w dniu, w którym pacjent otrzymuje pozytywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Ostateczny czas trwania izolacji zależy od stanu zdrowia pacjenta i decyzji lekarza podstawowej opieki zdrowotnej albo lekarza sprawującego opiekę nad pacjentem w szpitalu, ale nie jest krótsza niż 10 dni.
Uwaga! 
Jeśli w czasie izolacji poczujesz się gorzej, powinieneś skontaktować się z lekarzem.

Pacjent z objawami klinicznymi 
Po 7 dniach izolacji domowej lekarz POZ dzwoni do pacjenta, aby przeprowadzić wywiad. Ustali, kiedy wystąpiły objawy (mogły wystąpić przed uzyskaniem wyniku testu) i kiedy ustąpiły (kiedy ostatnio pacjent miał gorączkę, kaszel, duszność). Na tej podstawie określi, jak długo jeszcze potrwa izolacja. Informacja na ten temat znajdzie się w IKP pacjenta. Izolacja kończy się po 3 dniach bez objawów, ale nie wcześniej niż po 10 dniach od dnia wystąpienia pierwszych objawów.

Pacjent bezobjawowy 
Po 7 dniach izolacji domowej lekarz POZ dzwoni do pacjenta, aby ustalić stan jego zdrowia. Jeśli nie ma objawów choroby, izolacja kończy się po 10 dniach od daty uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu stwierdzi niepokojące objawy, może przedłużyć izolację. Przekaże tę informację pacjentowi, znajdzie się ona również w jego IKP.

Rafał Kościołowicz :: ratownik medyczny. Pobieranie wymazu do testu antygenowego. Jak twierdzą pacienci wykonuje wymaz bezboleśnie i z wyczuciem.  ( Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )

Wielu zadowolonych pacjentów:

Filip Plaugo :: Polecam z całego serca! Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezboleśnie pobrane. Dziękuje jeszcze raz Panie Rafale . (opnia z Punktu Pobrań Testów Antygenowych i PCR Szczecin ul. Pomorska 103) Anki Fotki Anna Niedużak :: Polecam bardzo! Bezbolesne pobranie (co się rzadko zdarza, niesety miałam wątpliwą przyjemność mieć pobierany wymaz w innych punktach). Miła atmosfera :) jak na wymaz to tylko tu ! :) (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )
Arek Worona :: Obsługa fachowa i wykazująca daleko idący profesjonalizm. Ratownicy obsługujący ten punkt potrafią działać błyskawicznie w sytuacji gdy wymagany jest pośpiech i konkretne działanie. Chciałbym zaznaczyć że szybkość owych działań w żaden sposób nie umniejsza fachowości wykonywanej usługi a wręcz przeciwnie, udowadnia że można na nich liczyć.  (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 ) Anna Sargsyan :: Bardzo polecam punkt pobrań, pani Agnieszka jest bardzo delikatna a do tego miła i uśmiechnięta.  (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 ) Agnieszka Nowicka :: ratownik medyczny . Wykonuje test antygenowy. Jak twierdzą sami pacjenci " Jest miła, uśmiechnięta i delikatna przy pobieraniu wymazu do testu antygenowego. Łukasz Haliniarz :: W razie konieczności polecam. Fachowa obsługa i przemili Ratownicy (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )