Testy Antygenowe Szczecin 
ul. Pomorska 103 Szczecin
Tel. 794 673 770

Kiedy możemy się zwolnić z kwarantanny.

Jak zwolnić się z kwarantanny? 
Ile trwa kwarantanna? 
Jakie rodzaje kwarantanny mamy? Czym się różnią. 
Jakie testy zwalniają z kwarantanny? Test PCR czy test antygenowy?

Kiedy możemy się zwolnić z kwarantanny... Jak że mamy kilka rodzajów kwarantann to są różne zasady ich funkcjonowania.

Rodzaje kwarantanny obowiązujące w Polsce

Mamy kwarantannę graniczną, która jest nakładana na Ciebie kiedy przyjedziesz na teren Polski. 
Z tej kwarantanny można się zwolnić testem antygenowy , który trzeba wykonać w ciągu 48 godzin od wjazdu na teren Polski

Mamy też opcje druga, kiedy idziesz do lekarza i lekarz nakłada na Ciebie kwarantannę do chwili wykonania testu. Z chwilą kiedy lekarz zleca Tobie wykonanie testu na Covid19 to automatycznie jest na Ciebie nakładana kwarantanna. Do czasu kiedy nie pokażą się wyniki testu (zarówno można tu wykonać test antygenowy i test PCR) obowiązuje Ciebie kwarantanna. Z chwilą kiedy jest wynik negatywny z testu PCR lub testu antygenowego - kwarantanna ustaje. 

Mamy też kwarantannę z kontraktu, czyli taką, którą mają dzieciaki w szkole, bo ktoś z nauczycieli czy uczniów został chory i ma pozytywny wynik testu. Niestety z tej kwarantanny nie można Ciebie ściągnąć... 

Mamy też rodzaj k warantanny, że ktoś z naszych bliskich ma pozytywny wynik testu i nasza rodzina jest objęta kwarantanną. 

Od 15 grudnia 2021 zgodnie z par.4 pkt. 6 rozporządzenia - warunkiem zwolnienia z kwarantanny zaczepionych i ozdrowieńców mieszkających z osobą chorą jest wykonanie testu przeciwko COVID19 i uzyskanie negatywnego wyniku. 
Jako że przepisy są nie precyzyjne to jest problem z testami, bo test PCR od razu jest uznawany przez system, a test antygenowy po wprowadzeniu do systemu musi jeszcze zatwierdzić sanepid co wydłuża procedurę.

Z tej ostatniej kwarantanny osoby bez szczepienia też mogą się zwolnić, ale są to szczególne wypadki. Musi na to wyrazić zgodę Powiatowa Stacja Sanepidu. Trzeba przedstawić negatywny wynik testu PCR . Test PCR jest droższy i bardziej zaawansowany. Powiatowa Stacja Sanepidu może wyrazić zgodę w szczególnych sytuacjach, że zwalnia Was z kwarantanny. Takim warunkiem może być np. pogrzeb osoby bliskiej warunek jest tylko taki, że jest to minimum 10 dzień kwarantanny.

Powrót do strony głównej
Rafał Kościołowicz :: ratownik medyczny. Pobieranie wymazu do testu antygenowego. Jak twierdzą pacienci wykonuje wymaz bezboleśnie i z wyczuciem.  ( Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )

Wielu zadowolonych pacjentów:

Filip Plaugo :: Polecam z całego serca! Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezboleśnie pobrane. Dziękuje jeszcze raz Panie Rafale . (opnia z Punktu Pobrań Testów Antygenowych i PCR Szczecin ul. Pomorska 103) Anki Fotki Anna Niedużak :: Polecam bardzo! Bezbolesne pobranie (co się rzadko zdarza, niesety miałam wątpliwą przyjemność mieć pobierany wymaz w innych punktach). Miła atmosfera :) jak na wymaz to tylko tu ! :) (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )
Arek Worona :: Obsługa fachowa i wykazująca daleko idący profesjonalizm. Ratownicy obsługujący ten punkt potrafią działać błyskawicznie w sytuacji gdy wymagany jest pośpiech i konkretne działanie. Chciałbym zaznaczyć że szybkość owych działań w żaden sposób nie umniejsza fachowości wykonywanej usługi a wręcz przeciwnie, udowadnia że można na nich liczyć.  (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 ) Anna Sargsyan :: Bardzo polecam punkt pobrań, pani Agnieszka jest bardzo delikatna a do tego miła i uśmiechnięta.  (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 ) Agnieszka Nowicka :: ratownik medyczny . Wykonuje test antygenowy. Jak twierdzą sami pacjenci " Jest miła, uśmiechnięta i delikatna przy pobieraniu wymazu do testu antygenowego. Łukasz Haliniarz :: W razie konieczności polecam. Fachowa obsługa i przemili Ratownicy (opnia z Punktu Pobrań Testów. Zrobisz u nas test antygenowy i test pcr Szczecin ul. Pomorska 103 )